Bike park

Veľká Rača - Oščadnica

Mimo sezóny Slovensko Pravidelná prevádzka

Celkové hodnotenie:

95

Popis

Bikepark Veľká Rača – Oščadnica sa nachádza na severe Slovenska v Kysuckých Beskydách, 36 km severne od Žiliny. 

Na svoje si prídu rodiny s deťmi aj skúsení jazdci. Náročnejšie trate obsahujú prírodné aj umelé skoky, vlny či klopené zákruty a ich povrch je prevažne prírodný.

Na „Štart“ tratí sa pohodlne aj s bicyklom vyveziete štvorsedačkovou lanovkou v Dedovke. Súčasťou Bike parku sú aj úseky vhodné pre adrenalínovú jazdu na horských kolobežkách – trať Family. Kolobežku si požičiate pri výstupe z lanovky hneď vedľa ďalších atrakcií. Môžete si vyskúšať aj jazdu na najdlhšej bobovej dráhe v strednej Európe či iné atrakcie.

Profil

Lokalita: Dedovka 40,
023 01 Oščadnica, Slovensko
Sezóna: Máj -> Október
Otváracie hodiny: Máj, Jún:
Sobota, nedeľa a štátne sviatky: 9:00 – 17:00

Júl, August:
Pondelok - piatok: 9:00 – 17:00
Sobota, nedeľa a štátne sviatky: 9:00 – 18:00 h

September, Október:
Sobota, nedeľa a štátne sviatky: 9:00 – 17:00 h
Lístok: Celodenný lístok na lanovku s bicyklom: 18,00 €
Telefón: +421 41 4382 120
WEB FACEBOOK Email

Trate

K dispozícií je 5 vyznačených tratí pre zjazd na horských bicykloch v celkovej dĺžke až 10,6 km.

1. Enduro


Táto Enduro trať začína z lokality Marguška. Na začiatok trate sa môžete dostať tak, že sa vyveziete štvorsedačkovou lanovkou na vrcholovú stanicu v časti Dedovka a odtiaľ si „vyšlapete“ 650 metrov k ďalšej lanovke s názvom Marguška, kde trať začína. Trasa je určená najmä pre skúsených jazdcov. Obsahuje množstvo drevených prekážok, skokov a klopených zákrut. Povrch trate je prírodný a obsahuje drevené premostenia.

2. Downhill PRO


Najnáročnejšia trať, začína od vrcholovej stanice lanovky Marguška, rovnako ako Enduro. Vedie po prevažne hrubom prírodnom povrchu, cez upravenú lesnú cestu. Je určená pre pokročilých jazdcov. Trať je vhodné využiť aj na organizáciu pretekov či tréningových kempov pre skúsených pretekárov. Obsahuje prírodné aj umelé prekážky, skoky, klopené zákruty a drevené premostenia.

3. Free ride


Trať vedie od vrcholovej stanice lanovky Dedovka po lesnej ceste až k dolnej stanici lanovky. Táto trať je stredne náročná, jazdu si užijú skúsení a aj menej zdatní bikeri. Obsahuje prírodné aj umelé skoky, vlny, drevené premostenia a klopené zákruty. Povrch je prírodný, obsahuje široké hlinené zákruty a prekážky.

4. Family


Jednoduchá trať vedie od vrcholovej stanice lanovky Dedovka po jej dolnú – nástupnú stanicu. Family trať je určená aj pre menej zdatných jazdcov. Neobsahuje náročné skoky ani prekážky a vedie prevažne po trávnatých plochách. Je vhodná aj pre zjazd na horských kolobežkách, ktoré si môžete zapožičať pri vrcholovej stanici lanovej dráhy Dedovka.

5. MOUNTAIN


Trať je nenáročná, vhodná aj pre rodiny s deťmi. Je to najdlhšia trať a začína rovnako ako predchádzajúce trate z vrcholovej stanice lanovky Dedovka.Povrch je prírodný, hlinený a miestami trávnatý. Jazdu s miernym adrenalínom si zaručene užijete.

Galéria

Galéria obrázkov z Bikeparku Veľká Rača - Oščadnica

Hodnotenia

Hodnotenia Bikeparku Veľká Rača - Oščadnica. Odhodnotiť Bikepark môžeš aj Ty kliknutím na "Pridať hodnotenie".

Example invalid feedback text
Meno alebo prezívku budeme zobrazovať pri Tvojom komentári.
Tvoju emailovú adresu nebudeme nikde zobrazovať.

© 2020 Bikeparky.sk. Všetky práva vyhradené · info@bikeparky.sk